צור קשר

ליצירת קשר חייגו: 072-3902977 או מלאו פרטים
כאשר מדברים על מחקר קליני או ניסוי קליני, הכוונה היא להערכה של טיפול המצוי בשלבי פיתוח ולרוב, נאסף בעבר ו/או קיים בסיס מידע על הטיפול. מטרת המחקר היא לקדם את הרפואה – ובכך גם את הטיפול במחלת הסרטן – דרך הצגת טיפולים חדשים ומתקדמים ביותר כאשר יש להעריך את יעילות הטיפול, כלומר: עד כמה עזר ומה תופעות הלוואי הפוטנציאליות מהטיפול.

המחקר הקליני הוא שלב לפני אישור התרופה לשימוש. בטרם למחקר הקליני, מתבצעים מחקרי מעבדה ומחקרים בחיות מעבדה, אשר אינם מספיקים כדי לקבוע יעילות ובטיחות בבני-אדם. אך יחד עם זאת, כך נאסף הרבה מאד מידע רפואי חשוב על הטיפול החדש ואין לבטל זאת. לכן, יש לבדוק את הטיפול גם באנשים, ובוודאי כאשר יש יסוד מוצק להנחה שהטיפול עשוי להיות יעיל. המעבר מניסוי בחיות לאדם נעשה בעזרת חישובים, נוסחאות ומודלים שאושרו והוכחו כנכונים, בטוחים ויעילים כאשר עושים "קפיצה" כזו.

המחקר הקליני הראשון בבני-אדם, נקרא: "מחקר פאזה I" ולאחריו קיימים מחקרים בפאזה III, II ו- IV. רק במידה ומחקר מוכיח את מה שהוגדר לו מראש, עוברים לפאזה (השלב) הבאה וזאת נעשית על קבוצה גדולה יותר של משתתפים מהפאזה הקודמת. מכאן, שמרבית המחקרים מבוססים על מידע שהתווסף ממחקרים קודמים לגבי הטיפול החדשני בבני אדם.

במהלך המחקר הקליני נבדקות כל ההשלכות מהטיפול, לחיוב או לשלילה: יעילות הטיפול, תופעות הלוואי וכן נבדקים מינונים שונים על מנת להגיע למינון האופטימלי.

המחקר הקליני הוא קריטי לא רק לחולה המשתתף בו ספציפית אלא לכל החולים, מאחר והמסקנות והתובנות מהטיפול ישליכו על דרך הטיפול מכאן והלאה.

מחקרים קליניים הם הקדמה האמיתית בטיפולים בחולי סרטן ובכלל: הם עשויים לתרום להארכת חיים, לשיפור באיכות חיים ובמקרים רבים גם להצלת חיים. השיקול להיכנס למחקר הוא בידי החולה, הבחירה וההסכמה הן שלו ורק שלו, במידה והוא מתאים לקריטריונים של המחקר. לנו חשוב לשפוך אור על הנושא.

בטרם מצטרפים למחקר, הרופא המטפל מחוייב לתת לחולה סקירה מלאה אודות הטיפול, יתרונותיו וחסרונותיו, כולל תופעות הלוואי. לאחר מכן, יחתום החולה על טופס הסכמה מדעת להשתתפות במחקר. ההשתתפות במחקר אינה כרוכה בתשלום ויש מקרים שבהם, גם לאחר תום המחקר, יקבל החולה את הטיפול לתקופה של עד שלוש שנים נוספות.

אנו בטרייל-אין פארמה נעזור לכם למפות את המחקרים הקיימים ולאתר את המחקר הקליני בהתאמה אישית לפי הרקע הרפואי העכשווי שלכם. אנו נצייד אתכם במידע מתאים, מתומצת וברור, איתו תמשיכו להתייעצות עם הרופא המטפל שלכם ולקבלת החלטה טיפולית משותפת.