צור קשר

ליצירת קשר חייגו: 072-3902977 או מלאו פרטים
ההתמודדות עם מחלת הסרטן הינה מאבק שלשמו החולה ובני משפחתו מגייסים את כל משאביהם הפיזיים, החומריים והנפשיים. המאבק אינו רק במחלת הסרטן אלא גם בניסיון להבין ולהתמודד עם מידע רפואי חדש וזר, כאשר בהמשך קיים הקושי לבחור את הטיפול הנכון, המתאים והאפקטיבי ביותר כנגד המחלה.

במאבק בסרטן יש חשיבות לכל דקה וכל זמן שמרוויחים הוא מבורך וקריטי: זמן נוסף של חיים לחולה הסרטן, זמן נוסף עם יקירינו וזמן בו אפשר לאסוף ולקבל מידע על טיפול או תרופה חדשים, שלא שמענו על קיומם קודם לכן והם עשויים לעזור מאד להילחם במחלת הסרטן.

חולה סרטן חש לעיתים חוסר אונים מול המחלה ומול המערכת: המידע רב מאד, מבלבל ואינו מובן, גם אם מוגש בשפה העברית; בשל עומס רב, הגופים המטפלים לרוב אינם תמיד זמינים לבדוק כל אופציה טיפולית הקיימת במסגרת של מחקרים קליניים וטיפולי חמלה ולפעול להשגתה.

כתוצאה, החולה ומשפחתו נשארים לבד, רמת המעורבות שלהם בבחירת הטיפולים הולכת ויורדת והם אינם בהכרח מיודעים לאפשרות שקיים מגוון טיפולים ותרופות מהמתקדמים והחדשים ביותר – מעבר ובנוסף על אלו ה"רגילות" שמוצעות להם על ידי האונקולוג. הם אינם יודעים שטיפולים אלה זמינים ונגישים במסגרות שונות ואפילו ללא עלות התרופה, כלומר: ללא צורך לשלם את העלויות הגבוהות של התרופות לסרטן.

זהו מצב בלתי אפשרי לחולי הסרטן ולאונקולוגים ששאיפתם לטפל וכאן אנו ב"טרייל-אין פארמה" נכנסים לתמונה. אנחנו כאן כדי לצייד אתכם במידע כל כך חשוב שעשוי לעזור לכם להילחם בסרטן הספציפי שלכם!

חשוב לנו שתדעו: יש לכם לא רק את הזכות לדעת אלא כעת, גם את היכולת להבין יותר ולהיות מעורבים בבחירת הטיפול שלכם. גם אם נדמה לכם שרב הנסתר על הגלוי והמידע הוא עצום ואיך אפשר להבין מה מתאים לכל אחד מכם ולמחלה הספציפית שלו, יש דרך להבין יותר, לדעת יותר ולהשפיע יותר על הטיפול שתקבלו.

מה ניתן לעשות?


לדעת שבנוסף לטיפולים ולתרופות המוצעים (מה שנקרא "פרוטוקול טיפולי") לחולי סרטן על ידי האונקולוג ובנוסף למצבים בהם התרופות והטיפולים לא הביאו או הפסיקו להניב את התוצאות הרצויות, כנראה שכן ישנם טיפולים ותרופות נוספות, טיפולים ותרופות מהמתקדמים והחדשים ביותר בעולם ובוודאי שאין זה מבחינת סוף פסוק.

לא צריך לוותר!

קיימים מסלולים שדרכם ניתן לקבל טיפולים אלו לסרטן, בארץ ובחו"ל, במסגרות של ניסויים או מחקרים קליניים וטיפולי חמלה.

 • ניסויים או מחקרים קליניים: מדובר בהערכה של טיפול המצוי בשלבי פיתוח ולרוב, נאסף בעבר וקיים בסיס מידע על הטיפול. מטרת המחקר היא לקדם את הרפואה – ובכך גם את הטיפול במחלת הסרטן – דרך הצגת טיפולים חדשים ומתקדמים ביותר כאשר יש להעריך את יעילות הטיפול, כלומר: עד כמה עזר ומה תופעות הלוואי הפוטנציאליות מהטיפול. חשוב שתדעו מה מטרות המחקר, כיצד הוא יכול לסייע לכם, כיצד אפשר להתקבל אליו ועוד. כל מי שמשתתף במחקר, מובטח לו שהמחקר נבחן ואושר על ידי ועדת אתיקה של בית החולים, מנהל בית החולים עצמו ושהמחקר אושר על ידי משרד הבריאות. מובטח לו שהוא נמצא תחת פיקוח קפדני של משרד הבריאות, בית החולים, הרופא המטפל וכל הצוות המטפל הדואג לו ומקיף אותו וכן גורמים נוספים, למשל, כאלו המפקחים על הדיווחים הנוגעים למשתתפים במחקר. ישנן תקנות והנחיות מסודרות של ארגוני בריאות עולמיים כיצד מחקר צריך להתנהל והכל נבדק ומפוקח. הכל מסודר מאד, זה לא דבר של מה בכך.
 • טיפולי חמלה:  מדובר בתרופות אשר טרם אושרו, למשל, על ידי ה-FDA בארה"ב ולמרות זאת, יש אפשרות לקבל אותן במסגרת "טיפול חמלה" באישור משרד הבריאות. טיפול חמלה מוגדר כטיפול הניתן לחולה הסובל ממחלה מסכנת חיים או מחלה הגורמת לנכות משמעותית, ואשר לא ניתן לטפל בו באופן נאות בתכשיר רשום המאושר לשיווק בישראל או במדינה כלשהי או לכלול את הטיפול הרפואי במסגרת ניסוי קליני.

מיתוסים ומחסומים

על אף העובדה שקיימים המסלולים המפורטים לעיל, החולים נותרים מבולבלים ומיואשים. למה? במקרים רבים, הם אומרים לעצמם את הדברים הבאים:

 • הטיפולים והמחקרים עולים הרבה כסף – אין לי!
 • צריך להשקיע זמן רב בלימוד החומר, בקריאה של מחקרים, בהבנה. אני לא איש מקצוע ואני לא מבין. זמן רב? אין לי!
 • צריך להיות מקושר, עם "קומבינה", עם פרוטקציה.

האם כל אלה נכונים תמיד? לא! 

האם ידעתם למשל ש:

 • קבלת טיפול או תרופה במסגרת של מחקר קליני או טיפול חמלה אינה כרוכה בתשלום עבור התרופה עצמה (מלבד כיסוי הוצאות שהייה ו/או טיסה אם המחקר מתקיים בחו"ל)?
 • המידע על מחקרים קליניים אינו חסוי, הוא זמין. צריך להבין את עיקריו ולבדוק מה ממנו מתאים לך או ליקירך.

מה אנחנו עושים - קצת עלינו

אנו ב"טרייל-אין פארמה" (TRIAL-IN Pharma) מאתרים טיפולים בארץ ובחו"ל שחולי סרטן יכולים לקבל במסגרת של מחקרים קליניים וטיפולי חמלה, בהתאמה אישית לתיק הרפואי של כל חולה וחולה. 

מדובר בטיפולים מהמתקדמים והחדשים ביותר בעולם, אשר לא ניתן לקבלם במסגרת סל שירותי הבריאות או קופות החולים והם ללא עלות התרופה. זאת בנוסף לטיפולים ולתרופות המוצעים (ה"פרוטוקולים הטיפוליים") לחולי סרטן על ידי האונקולוגים. מדובר בעולם שלם של טיפולים למחלת הסרטן, טיפולים שהם מהמתקדמים והחדשים ביותר, כאשר אנחנו מנגישים את המידע לגביו בצורה ברורה, מתומצתת ומובנת לכל.

התאמה אישית וממוקדת לפי המקרה הספציפי של החולה - Personalized and targeted match

 • אנו מקבלים את התיק הרפואי של החולה או מסמכים רלוונטיים מתוכו, ומאתרים מחקרים קליניים וטיפולי חמלה אשר נמצאו, בסבירות הגבוהה ביותר, כמתאימים ביותר לטיפול בחולה.
 • תוצאות החיפוש מופיעות בדו"ח ממצאים, המכיל רשימה מתומצתת של מחקרים וטיפולי חמלה ה"תפורים" לחולה ואשר נמצאו כמתאימים ביותר למקרה הספציפי שלו. גם החולה וגם האונקולוג המטפל שלו מקבלים את הדו"ח המפרט בנוסף את השלבים הראשונים שיש לעשות על מנת להשיג תרופות אלה בכל אחד מהערוצים לעיל.

גם ברגעים קשים של בלבול, של תחושה של אבדן שליטה, של ייאוש, אנחנו נעזור לכם לדעת אילו טיפולים נוספים קיימים למחלתכם. אל תוותרו!

ליווי מקצועי תוך שיתוף פעולה עם האונקולוג המטפל

בנוסף וכחלק מהשירות, אנו בטרייל-אין פארמה:

 • מבצעים ליווי מקצועי, הן של החולה והן של האונקולוג המטפל, עד לקבלת הטיפול הנבחר
 • מקדמים את תהליך הכללת החולה במחקר הנמצא כמתאים
 • פועלים להשגת תרופות במסגרת טיפול חמלה

גם ברגעים קשים של בלבול, של תחושה של אבדן שליטה, של ייאוש, אנחנו נעזור לכם לדעת אילו טיפולים נוספים קיימים למחלתכם. אל תוותרו!